Un Vergel Al Pie De La Alhambra. Enjoy It Now!!

  • 57 m²
  • 1 sovrum
  • 1 badrum
  • 4 gäster
  • 2 sängar

Lägenheten Un Vergel Al Pie De La Alhambra. Enjoy It Now!! Granada med 1 sovrum, som ligger 500 m från Mirador de San Nicolas, har plats för upp till 4 gäster. Det behändiga läget erbjuder enkel tillgång till San Juan de Dios Museum cirka 7 minuters promenad bort.

Det här boendet har uteplats, balkong och klädloge samt utsikt över trädgården. För att garantera din komfort finns en bidé i lägenheten. I badrummet finns dessutom hårtorkar, badlakan och handdukar.

Lägenheten har en terrass där gästerna kan koppla av.

Detta boende erbjuder möjligheter för självhushållning, inklusive ett minikök, matplats för gästerna.

Den 57 m² stora lägenheten ligger i distriktet Albayzin och nära Alhambra. 2 km från den här lägenheten hittar du Cartuja kloster. Casa del Chapiz kan enkelt nås från lägenheten Un Vergel Al Pie De La Alhambra. Enjoy It Now!! cirka 5 minuters promenad bort. Det är en kort bit från järnvägsstationen Granada.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Un Vergel Al Pie De La Alhambra. Enjoy It Now!! Granada
Chezmoihomes Mirador De Los Arcos
Mobilpris

Chezmoihomes Mirador De Los Arcos

8.3
Väldigt bra 31 recensioner
44 m från boendet
USD 272 USD 245
per natt
Apartamento Bajo El Cielo De La Alhambra, By Daimar
Mobilpris

Apartamento Bajo El Cielo De La Alhambra, By Daimar

48 m från boendet
USD 157 USD 141
per natt
Atico En Centro Historico Con Vistas
Mobilpris

Atico En Centro Historico Con Vistas

8.1
Väldigt bra 29 recensioner
70 m från boendet
USD 224 USD 202
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Federico Garcia Lorca Granada-Jaen flygplats
    36 km

    Tågstationer

    Granada Train Station
    1,7 km

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis Wi-Fi i rummet

    Parkering

    • Parkering

    Boendetjänster

    • Utflykts-/biljettservice

    Matställen

    • Matplats utomhus

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    Fritid

    • Strandparasoll
    • Solterass
    • Trädgård

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Sittgrupp
    • Klädkammare
    • Uteplats
    • Terrass
    • Trädgårdsmöbler
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss
    • Brandsläckare
    • Nyckelåtkomst

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 20:00
    Utcheckning: från 08:00 till 12:00
    LicensnummerESFCTU0000180170003766760000000000000000VFT/GR/025525,VFT/GR/02552
    Vanliga frågor
    • Finns det gratis Wi-Fi i lägenheten Un Vergel Al Pie De La Alhambra. Enjoy It Now!!?
      WiFi erbjuds gratis i lägenheten Un Vergel Al Pie De La Alhambra. Enjoy It Now!!.
    • Accepterar lägenheten Un Vergel Al Pie De La Alhambra. Enjoy It Now!! husdjur?
      Lägenheten Un Vergel Al Pie De La Alhambra. Enjoy It Now!! tillåter husdjur.
    • Hur stort är lägenheten Un Vergel Al Pie De La Alhambra. Enjoy It Now!!?
      Lägenheten Un Vergel Al Pie De La Alhambra. Enjoy It Now!! är 57 m² stort.
    • Ligger denna lägenhet nära järnvägsstationen?
      Granada tågstation ligger 1 km från denna lägenhet.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Federico Garcia Lorca Granada-Jaen flygplats
    36 km

    Tågstationer

    Granada Train Station
    1,7 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Un Vergel Al Pie De La Alhambra. Enjoy It Now!! Granada

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng